25.10.2021 Skvěle ošetřit, snadněji a rychleji

Šetření na vzorku jedenácti pilotních sesterských týmů napříč českými nemocnicemi potvrzuje, že ošetřovat lze lépe a současně snadněji.
 
Bohužel není překvapením, že pracovní přetížení a vyhoření zůstávají bolestmi ošetřujícího personálu. Nové cesty ke zlepšení a k "ulehčení" situace jsou tak namístě víc než kdy v minulosti.
 
Jednou z rutinně vykonávaných činností je hygiena pacienta. Na první pohled banální, v praxi však velice důležitá. Zejména u obtížně mobilních, polymorbidních a obézních pacientů (a klientů) je časově, emočně i fyzicky náročná.
Současně je však nezastupitelným základem při prevenci infekcí, prevenci kožních komplikací a pro zachování psychické pohody pacienta i ošetřujících.
 
Pro pozitivní zkušenost jsme si došli do Nizozemska, kde se ze stejných důvodů rozšířila metoda bezvodé očisty SWASH. Po několika měsících máme první zpětnou vazbu z domácího prostředí, která potvrzuje zkušenosti ze zemí EU, publikované v roce 2019.

 

Stáhněte si report z českých nemocnic (šetření proběhlo ve 2. a 3. čtvrtletí 2021)

 ZP.VAZBA SWASH CZ_2021

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení